DSC09586.jpg

Because in food I trust. In all forms and shapes. 

No Vidzemes laukiem

No Vidzemes laukiem

Katru reizi, kad es ar viņiem sazinos, man atnāk atbilde ar parakstu Grasbergu saime. Līdz neiepazinos ar viņiem tuvāk un nebiju aizbraukusi ciemos, zināju tikai to, ka tās kopīgās atbildes, tās gaišās sajūtas un to garšīgo produktu pamatā kaut kas ir. Un satiekoties uzzināju, kas. 

Valts Grasbergs sāk ar teikumu, ka viņi ir ticīga ģimene un tieši tas ir ļāvis viņiem nonākt tur, kur viņi ir. Tāpat kā ikviens, arī viņi ir gājuši cauri daudz kam – skaistiem un ne tik skaistiem laikiem, un, lai gan šodien ikviens, kurš bauda viņu produktus, kas vai nu pievesti pie durvīm, vai iegādāti veikalā, zina, ka tur kaut kas ir – tajā garšā, tekstūrā, sajūtā, tomēr ne vienmēr viss gājis tik viegli. 

Ar piensaimniecību Grasbergu ģimene nodarbojas ja ne tuvu 20, tad kaut kur pa vidu starp 10 un 20 gadiem. Viss sākās ar to, ka ģimenei piederēja trīs īpašumi, kurus mantojumā atstāja vecvecāki. Vienu no tiem pārdeva, un, lai gan Valta un abu pārējo brāļu vecāki strādāja Valmierā, viņi saprata, ka lēnām grib kaut ko darīt laukos. Lai gan sākotnēji nebija doma, ka tas varētu būt pamats turpmākajai dzīvei, bet tikai vakaru un brīvdienu aizraušanās, tomēr pēc kāda laika viss mainījās.

Kad vecāki bija izlēmuši tomēr turpināt dzīvi laukos, aizejot no Valmieras, viņiem bija tikai viens jautājums – ja viņi šo sāk, vai būs kāds, kurš turpina? Grūtākais bija jāizlemj vecākajam brālim Jānim, bet, tā kā viņš vienmēr mīlējis lauku darbus un traktorus, tad lēmums esot bijis viegls. Tad gan viņš bija tikai viens, jo abi jaunākie brāļi pat nedomāja, ka varētu ko tādu darīt. 

It kā jau viss gāja labi, bet tad pēc iestāšanās Eiropas Savienībā un dažādu iekārtu iegādes bija krīze, un, protams, tas licis domāt par ko citu. Pastāvēs, kas mainīsies, un, lai gan viņi vēl arvien nodod pienu pārstrādei, vismaz 30% piena nonāk pašu ražotnē, kurā top piens, kefīrs, biezpiens, saldējums, jogurts, skābais un saldais krējums un sieri, bet nonākt pie tā nebija nemaz tik viegli, un tieši produktu ražošanu ietekmēja vēl viensspēriens– piena krīze. Pa vidu vēl daudzas ģimenes peripetijas, gandrīz visa pajukšana, bet tad notika tas, ko Valts minēja sākumā, – ticība. Baznīcā sāka iet viens, otrs, tad trešais. Kamēr viens gāja, otrs par to pasmējās, bet galu beigās tieši tas, ko iemācījusi baznīca, licis turēties ģimenei kopā, būt pateicīgiem par to, kas ir, cienīt vienam otru un to, ko dara. Jā, tieši cieņa un pateicība ir jūtama katrā sarunā un komunikācijā ar viņiem, katrā kumosā un malkā. 

Nesteidzināts un svaigs

Kad Grasbergi izlēma par labu produktu ražošanai, bija skaidrs – gribas, lai tie būtu vislabākie. Jānis atvēra Ulmaņlaika grāmatas un lasīja, kā top biezpiens, kā kefīrs un siers. Un viņi sāka eksperimentēt. Izrādās, tam, ka viņu biezpiens garšo krēmīgāk un maigāk, ir pamats – lēnā nogatavināšana. Klasiski šodien biezpienu nogatavinot apmēram sešas stundas, bet pēc senās metodes 18 stundas, un tieši to viņi dara. Tas pats attiecas arī uz citiem produktiem – nekas netiek steidzināts, viss notiek lēnām. Vienīgais, kas steidzas, – tā ir piena nogāde no blakus slauktuves uz 300 m attālo ražotni. Svaigāk vairs nevar būt!

Grasbergu ražotnē mašīnas negriežas 24 stundas diennaktī, pat ne 12 stundas, bet pagaidām ar to, kā griežas, pietiek. Viņu produkciju var iegādāties, pasūtot pa tiešo, ka gandrīz pat pieved mājās (par to, kādi ir maršruti un laiki, jāskatās mājaslapāwww.grasbergs.lv, un tas notiek rādiusā līdz pat Jelgavai un drīz arī Jūrmalai). Bet saldējumus, tos burvīgos saldējumus, kas atgādina skaisto un saulaino bērnību, īpaši griljāžas, var iegādāties gan eko veikalos, gan dažos specializētajos veikalos.

Viņi ir atvērti, viņi ir jauki, viņi ir zinoši, viņi turas kopā un viņi taisa fantastiskus piena produktus. Viņi cenšas dzīvot saskaņā ar dabu, viņi nekur nesteidzas un paļaujas uz to, ka viss būs labi, ja vien paši būsim labi. Un, neskaitot piena produktus, piedāvājumā ir arī Grasbergu vistu oliņas. Tās nāk no Valta sievas saimniecības „Dārtas”, kas nosaukta par godu sievai Dārtai (cik tas ir romantiski!). 

Vairāk par piegādēm un veikaliem, kur iegādāties „Grasbergs” produktus:
www.grasbergs.lv

Foto un teksts: Signe Meirāne
Kamera: Sony Alpha 7s

Latvijas pērles. Legālie citplanētieši

Latvijas pērles. Legālie citplanētieši

Cēsu labākās adreses

Cēsu labākās adreses