DSC09586.jpg

Because in food I trust. In all forms and shapes. 

Iespējams, labākā Latvijā

Iespējams, labākā Latvijā

Kaut kur tālu prom Engurē, kur dzīve rit savu gaitu, ir fantastiska vieta „Engure Cafe”. Par tās piedāvājumu kādu citu reizi, bet šoreiz par „Engure Cafe” jaunāko māsu – „Kafff” un tās brīnumiem. Tiem, kurus mīl visa pasaule, bez kuriem nevar dzīvot bērni, kuru valgos iekrīt arī pieaugušie un kuri garšo tik labi, bet ar vienu noteikumu – ja labi pagatavo, un šeit to dara. Šoreiz par „Kafff” picām, kuras Līva cep malkas krāsnī, kuras ir skaisti plānas, ar perfektu viegli brūnu maliņu, kuras ir sulīgas un sātīgas, kuras kūst mutē kā saldējums, bet atstāj tik spēcīgu pēcgaršu kā labākais bērnības notikums.


Šī „Kafff” picām ir pirmā sezona, bet noteikti nebūs pēdējā, jo šādas picas Latvijā ir retums, un tie, kas pazīst labas picas smaržu un garšu, tie uz šejieni brauks kaut vai no Latgales. Par laimi, izvēle nav liela, lasāma uz trīs lapām, un pilnīgi pietiek ar tām sešām plus vienu, kas ir dienas pica, lai laimīgi būtu visi, jo ko gan mums vairāk vajag – vienam „Margaritu”, otram četru sieru picu (starp citu, šeit tā ir ar pekorīno un gorgonzola dolce), vēl kādam prošuto ar rukolu, salami vai sēņu picu, bet pašai Līvai un visiem, kas tur strādā, ļoti vajadzēja tunča picu. Nē, ne tādu, kur tuncis ir „iz banočki” (kā maniem paziņām reiz teica kādā Lietuvas restorānā), bet tādu, uz kuras ir viegli apsvilināts tuncis, pašu gatavota burrata un rukola. Pajautā vēl pēc srirača mērces, un laime pilnīga.

„Kafff” viss ir par picu, bet pēc tam par kūkām, kuras Līva pēc pamatīgas „Vincenta” skolas zina, kā taisīt, un par kafiju. Uz šejieni pēc maltītes „Engure Cafe” visi nāk uz kafiju un kūciņu, bet tie, kuriem gribas picu, nāk uzreiz, tiklīdz kā mašīnai izslēgts motors, taču, ja ļautu, tad bērni jau lēktu no mašīnas ārā, kamēr tā lēni pieripo pie kafejnīcas. Jā, šis ir fantastisks atklājums un, iespējams, šobrīd labākā pica Latvijā. Pastaiga pa Enguri pēc tam ir obligāta, jo šeit ir patiešām skaisti.

Ostas iela 1c, Engure
Facebook: www.facebook.com/KAFFF-1087039454701414
Instagram: @kafff_pizzza

Foto un teksts: Signe Meirāne
Kamera: Sony Alpha 7s

Quatre-quarts jeb kas ir franču kekss

Quatre-quarts jeb kas ir franču kekss

Eklēru trakums

Eklēru trakums