DSC09586.jpg

Because in food I trust. In all forms and shapes. 

Ar cieņu pret sevi un dabu

Ar cieņu pret sevi un dabu

Pārklātas ar skaistu kārtiņu treknuma (kurš nav jāēd, bet tas vienmēr piedod fantastisku garšu), z/s “Karotītes” vistiņas ir ne tikai laimīgi augušas labos apstākļos, bet arī garšīgas un izcilas it visā. 

Pirms dažiem gadiem Kalnciemu ģimene izdomāja aizbēgt no Rīgas šaurības un stresa uz lauku mieru. Prom no visa, lai sāktu ko pavisam citu – audzētu bioloģiskas vistiņas, kuras ēd gan iepirktu, gan pašu izaudzētu bioloģisku barību. Kamēr, man ciemojoties, kāda no vistām sulīgi ēd graudus, dažas vēl sirsnīgāk pielipušas pašu fermā audzētajiem ķirbjiem un burkāniem, kas viņām ir ne tikai veselīgs uzturs, bet arī veido vēl īpašāku garšu pašai gaļai.

Z/s “Karotītes” vistiņas dzīvo īstu lauku dzīvi, zinot, kad ir rīts un kad vakars, kas diemžēl nenotiek konvencionālās fermās. No rītiem viņas ceļas ar pirmo gaiļa dziesmu un sauli, vakaros, iestājoties tumsai, zina, ka jāiet gulēt. Viņas, atbraukušas no Francijas, no vienas no retajām pasaules bioloģiskajām māšu ganāmpulku audzētavām, šeit jūtas tik pat labi kā mājās. Viņas zina, kas ir svaigs gaiss, jo jebkurā brīdī var iziet ārā. Viņas zina, kas ir iespēja brīvi kustēties, jo fermas telpās ir tik daudz vietas, ka, ja mēs gribētu uzspēlēt futbolu un viņas saietu vienā malā, to varētu izdarīt. 

Sākot no cālīšiem līdz pat gaiļiem, te putniem ir brīvība un iespēja kustēties, tāpat kā paēst, kad ir bads, un dzīvot ilgāk nekā putniem citās pasaules fermās. Šīs vistiņas ir īpašas ar to, ka tās nāk no lēni augošas šķirnes, kas nozīmē, ka līdz kaušanai paiet ne mazāk kā 81 dienas, bet tās mēdz kaut arī pēc tam laika posmā līdz pat 120 dienām (garša paliek tik pat ideāla). Tieši šis dzīves cikls, kā arī tīra un pareiza barība šo vistu gaļu padara īpašu daudzējādā ziņā – gan garšā, gan tekstūrā. Jo vista vairāk staigā, jo tā ir nedaudz muskuļaināka un sātīgāka, bet tajā pašā laikā ļaujot to izbaudīt kā mutē kūstošu gaļu, kas nav jācep pārlieku ilgi un atgādina dienas, kad putni auga omes saimniecībā. 

Z/s “Karotītes” fermā dzīves ritms atgādina omes putnu kūti, kur no rīta pirmais dzied galvenais gailis un tikai tad seko citi, kur ir jāievēro dabas hierarhija un kur nevienam gailim nav atļauts koķetēt ar citām vistām (jo tas var beigties nelāgi). Te vistas lēnām, ievērojot dabas ritmus, vienreiz dienā aizstaigā izdēt oliņu un pēc tam par to visiem paziņo, iznākot ārā un skaļi dziedot.  

Te vistas un gaiļi var pasēdēt uz zemes, uz laktas vai izstaigāt savus dienas paredzētos metrus skaistākai figūrai un labākai veselībai. Te cālīši, kas aug atsevišķā telpā,  jaunajās mājās pēc izšķilšanās nonāk uzreiz caur nelielu logu no inkubatora (nepārciešot stresu ar ceļošanu), skrien cits citam pakaļ, ieknābjot degunā, un dzīvo ar siltām, sausām kājām, pateicoties īpašajām sistēmām, kas silda grīdu un sausina gaisu.

Lai gan māšu ganāmpulks tiek iepirkts no Francijas, arī uz vietas tāds tiek veidots pašiem savs, jo nekad jau nevar zināt, kas un kad dzīvē var gadīties. Saimnieki stāsta, ka tas ir ļoti piņķerīgs un delikāts process, kas prasa vislielākās rūpes un zināšanas, par kurām, pirms viņi to apņēmās darīt, pat iedomāties nevarēja. 

Pagaidām fermā mitinās tuvu 2000 putnu, kuri skaļi dzied, runā, skrien, kniebj kājās. Kaušana, kas citur aizņem līdz pat stundai, te aizņem 15 minūtes un ir ātrs un maigs process, ja vien tā var teikt. Tas notiek pašu saimnieku rokām, kuri uzskata, ka viņiem ir jāpārzina viss fermas darbs, jo tikai tad to var darīt labi. Kad vistiņas nokautas, tās uzreiz tiek liktas dzesēties, kas ir ļoti svarīgi, lai vistas gaļa būtu droša ēšanai. Pēc tam, kad gaļa gatava, dāmām strādājot nieka 10 grādos, tās tiek sadalītas gabalos, jo tā labā ziņa ir tāda, ka z/s “Karotītes” ir gājušas soli tālāk un nepiedāvā tikai veselas bio vistas, bet arī sadalītas pa gabaliem -  kājas, šķiņķīši, filejas ar ādu, spārniņi un zupas izlase - tas viss ir viņu piedāvājumā.

Jā, solis no Rīgas līdz laukiem nav bijis viegls, bet tas ir attaisnojis visas cerības dzīvot dzīvi, kas ir cieņpilna pret sevi, ganāmpulku, pircējiem un pasauli kopumā. Un tas ir vairāk nekā labi. 

Foto un iesaka: Signe Meirāne
Kamera: Sony Alpha 7s


Skaistāko svētku deserts. Croquembuche

Skaistāko svētku deserts. Croquembuche

Kruasāns

Kruasāns